Montaż ściany z desek- krok po kroku.

 

collage3We wpisie Stare dechy w nowych murach- inspiracje do stworzenia ściany z drewna w salonie mogliście przeczytać jak udało nam się znaleźć i kupić deski (www.regalia.eu), a teraz pokażę Wam jakim cudem udało się je zamontować na ścianie, oraz ile nas to finalnie kosztowało. 

Tak wyglądał salon, gdy nasz dom był w stanie surowym zamkniętym.

IMG_2963

 

Po wprowadzeniu się gotowy był już kominek, a ściana na której miał wisieć TV była jedynie otynkowana i pomalowana. Zasilanie pod TV i kinkiety, oraz kanał do ukrycia okablowania przygotowany został już na tym etapie, by uniknąć kłopotów w przyszłości.

Ściana w takiej fazie straszyła przez rok, ponieważ nie mogliśmy znaleźć czasu i chęci, by rozpocząć montaż. Wtedy wydawało nam się, że będzie to tydzień wyjęty z życia, a ja byłam w ciąży i nie w głowie mi było zaczynanie kolejnego remontu.

IMG_4306

 

Czego potrzebujecie do stworzenia takiej ściany?

 • Poziomica
 • Miara składana
 • Wiertarka i wiertła
 • Wyrzynarka do drewna
 • Wkrętarka
 • Zszywacz ręczny
 • Gwoździe boazeryjne (bezgłówkowe)
 • Wkręty do drewna
 • Kołki rozporowe
 • Kantówki strugane (10x30mm lub inne)
 • Korek w rolce (4mm lub inny)
 • Deski – nasze pochodziły z rozebranego, XIX wiecznego pruskiego budynku i zostały docięte idealnie do szerokości ściany.

Zaczynamy montaż!

Krok po kroku:

 1. Sprawdzenie gdzie pod tynkiem ukryte są kable i przewody elektryczne.
 2. Montaż wieszaka na TV.
 3. Równomierne przymocowanie do ściany drewnianych listewek za pomocą kołków rozporowych i wkrętów do drewna.

20170816_152703

4. Wypełnienie przestrzeni między deskami korkiem. Opcja ta jest dodatkowa jeśli nie chcemy, aby dźwięk telewizora był słyszalny po drugiej stronie ściany i zależy nam na wyciszeniu.

20170816_195434

5. Przycięcie desek pod przewody elektryczne kinkietów, TV i Soundbar (najlepiej robić niewielkie wcięcia na krawędzi desek, niż wiercić w nich otwory). Dzięki temu na gotowej ścianie nie widać żadnych przewodów.

20170817_160100

6. Montaż desek gwoździkami boazeryjnymi do stelaża utworzonego z listew drewnianych. Każda z desek została przycięta na 3 części, które oznaczono tym samym numerem. Ułatwiło to znacząco ich montaż.

20170817_174957

Koszt:

 1. Deski około 160zł/m2 – nasze deski kupiliśmy w www.regalia.eu 
 2. Gwoździe, wkręty, kołki rozporowe, zszywki – około 60zł
 3. Kantówka strugana (konstrukcja) – około 7zł/sztuka
 4. Korek (opcjonalnie) 80zł/rolka 5m

Jak widzicie. koszt budowy takiej ściany nie jest aż tak duży, ale uzależniony jest od wielkości ściany, na której będziemy kłaść deski. Do instalacji wystarczy już „tylko” jeden ogarnięty facet, który spokojnie postawi ją w jeden dzień.

Tak jak pisałam wcześniej, cena ściany będzie uzależniona od jej wielkości. Nasza ściana miała 7,5m2 i kosztowała niecałe 1500 złoty.

Efekt końcowy

1

 

Reklama

5 uwag do wpisu “Montaż ściany z desek- krok po kroku.

  • Dziękujemy 🙂 Kominek jest pomalowany zwykła prawie czarna farbą. Do okoła samego wkładu kominka – jest czarny kamień, który praktycznie zlewa się z tą ścianą. Kamień daliśmy po to żeby odizolować wkład od ściany, a także po to żeby łatwo zmywał się popiół wypadający podczas otwierania drzwi kominka.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s