Oryginalne czarno-białe plakaty w salonie i jadalni – plakaty do pobrania.

Nie odkryję Ameryki jak Wam napiszę, że wszyscy którzy zaczęli budowę lub urządzanie  nowego domu czy mieszkania, nie mogą doczekać się momentu kiedy poustawiają kwiaty na parapetach, dodatki w każdym kącie, a mąż/facet/narzeczony powiesi na ścianie obrazy, zdjęcia w ramkach czy plakaty. Po prawie dwóch latach od podpisania aktu notarialnego i u nas wreszcie nastała ta chwila. Efekty na ścianie w kuchni mogliście zobaczyć w tym poście. Teraz przyszła pora na salon i jadalnie. Jesteście ciekawi? 😀

Jakiś czas temu znalazłam darmową bibliotekę obrazków ClipArt ETC, stworzoną przez The Florida Center for Instructional Technology. ClipArt ETC zapewnia swoim uczniom i nauczycielom ponad 71 500 wysokiej jakości oryginalnych ilustracji ze starych książek tematycznych lub encyklopedii do wykorzystania w pracach i projektach.

W bibliotece mamy ogromny wybór ilustracji roślin, zwierząt, owadów, starych map czy rycin, które spokojnie możemy pobrać za darmo i wydrukować.  Zobaczcie jakie piękne ilustracje udało mi się znaleźć. Ostrzegam Was, że jest tam tego bardzo dużo i niestety trzeba tam siedzieć i grzebać, ponieważ część nazw wpisana jest po łacinie lub mają angielskie nazwy własne, ale szybko się przekonacie, że warto. Ja jestem totalnie oczarowana. Zobaczcie co na przykład udało mi się znaleźć.

Między innymi bardzo modny teraz motyw botaniczny w trochę innym czarno-białym wydaniu i „nieśmiertelne” jelonki. Wszystko zostało narysowane z ogromną dbałością o szczegóły, zwróćcie uwagę chociażby na strukturę liści czy rogi jelenia.

 

 

Pobierz plakat – Głowa jelonka

Pobierz plakat – Sylwetka jelenia

Pobierz plakat – Monstera

Pobierz plakat – Heliconia

Po zawieszeniu plakatów w ramach salon nabrał zupełnie innego charakteru, jest bardziej przytulny i ciepły. Myślę, że motyw jelenia bardzo nawiązuje do desek na ścianie i pasuje swoim klimatem do reszty domu.

IMG_5978

 

fotosalon2.jpg

W jadalni zdecydowałam się na motyw botaniczny, ponieważ idealnie współgra z sukulentami i kwiatami ustawionymi na parapetach.

fotojadalnia1fotojadalnia2

fotojadalnia3

A jeżeli chcielibyście podzielić się ze mną swoją aranżacją plakatów pamiętajcie o oznaczaniu zdjęć na Instagramie #plakatmhd 🙂

W kolejnym wpisie pokarzę Wam DIY, a w nim jak zrobić przepiękną plansze z motylami wydrukowaną na płótnie. 

Reklama

3 uwagi do wpisu “Oryginalne czarno-białe plakaty w salonie i jadalni – plakaty do pobrania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s