Tarasowe inspiracje- „meble z palet” i dodatki z sieciówek.

Po długiej przerwie spowodowanej pochłonięciem przez życie rodzinne 😉 Wracam do Was z pomysłami i inspiracjami na taras lub balkon.

Nie zaskoczę Was pewnie jeśli napiszę, że największą inspiracją dla mnie jest w tym momencie Instagram i Pinterest, to właśnie stamtąd czerpie najwięcej pomysłów. Tak było też tym razem. Wpadłam przypadkiem na zdjęcie pewnego tarasu, a to pociągnęło za sobą lawinę myśli i inspiracji. Zobaczcie sami… 

Meble z palet – inspiracje

Długo wahałam się, czy meble z palet to dobry pomysł i czy jest sens tracić czas na ich czyszczenie, szlifowanie, malowanie, skręcanie. Kiedy wpadłam w Internecie na te zdjęcia wiedziałam, że jest to na tyle proste, że przy dobrych wiatrach będziemy w stanie złożyć to w kilka godzin. Do tej pory meble z palet kojarzyły mi się z wielkimi narożnikami/sofami, które zajmują dużo miejsca i są same w sobie bardzo masywne. Szukałam czegoś lekkiego, ale spełniającego swoją rolę.

Ponieważ na tarasie nie spędzamy bardzo dużo czasu w sezonie, wydawanie kroci na meble przy niewykończonym tarasie mijało się z celem. To co jest nam potrzebne to mebel, którego nie trzeba będzie chować na zimę, ale będzie spełniał dwie rolę: po pierwsze mebla na którym będzie można się położyć podczas opalania, a po drugie mebla, z którego będzie można korzystać na tarasie aby usiąść z kubkiem kawy czy położyć się z książką. Celowo więc nie będzie miał oparcia, które sprawi trudności w   przeciąganiu go na trawnik, a samo oparcie zabierze za dużo miejsce do leżenia.

Poniżej zdjęcia, które tak mocno przekonały mnie, że DIY mebla z palet będzie dobrym i łatwym do zrealizowania pomysłem.

 

Pinterest

 

Pinterest@madebytonia

Dodatki na taras z sieciówek

W sieciówkach można zleźć naprawdę świetne dodatki za rozsądną cenę. Tarasy w stylu boho lub rustic (takie jak na zdjęciach powyżej) uwielbiają luz i pewnego rodzaju „niedbalstwo”. Tu nie musimy mieć idealnie pomalowanych desek tarasowych czy pięknych mebli. Wystarczy, że dodamy trochę tekstyliów w naturalnych kolorach, za donice posłużą nam kosze lub skrzynki, a małym stolikiem będzie właśnie paleta czy stary drewniany taboret pomalowany na czarno. Ważne jest to aby nasze dodatki trzymały się jak najbliżej natury – kolorystyką i materiałami z jakich zostały wykonane. Śmiało możemy łączyć ze sobą: drewno, wiklinę, trawę morską, bambus, len, bawełnę, jutę, skórę.

kolaz taras copy

1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/11/12/13/14/15/16

Taras na początku prac i zmian wygląda tak:

 

IMG_7798

Jesteście ciekawi jak wyjdzie nam DIY „mebla z palet”? Ja bardzo! 🙂 Czekajcie na post DIY i efekt po zmianach.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s