Plansza z motylami – DIY

Już jakiś czas temu obiecałam Wam, że pokaże jak zrobić DIY planszy z motylami. Niestety jak to bywa kiedy się ma dziecko/dzieci, to one decydują o tym co kiedy można 😛 i tak Antek postanowił chorować, stary postanowił wyjechać, a ja zostałam sama i walczyłam o przetrwanie 😉 Udało się! Jak widać i wracam do Was z tym obiecanym już dawno wpisem – DIY planszy z motylami. Zapraszam!

Pewnie zastanawiacie się dlaczego w ogóle postanowiłam zrobić taką plansze sama? Niestety, wyszła ze mnie prawdziwa sknera, ponieważ wiem jaki jest koszt wydruku takiej planszy na płótnie i oprawienie jej na listwach. I wiem też jak dużą marże nakładają wszystkie sklepy mające takie plansze w swojej sprzedaży 😦 Pewnie większa część z Was nie wie, że studiowałam poligrafię. Dlatego jeśli mogę coś samodzielnie zaprojektować i oddać do druku, to dla mnie czysta przyjemność.

Z tą planszą jest o wiele, wiele łatwiej, nic nie trzeba projektować. Trzeba tylko przerzucić ją z darmowej dostępnej biblioteki Rijksmuseum na swój komputer i zlecić wydruk na płótnie w drukarni cyfrowej. Rijksmuseum ma w swoich zbiorach ogromną liczbę prac, rycin, obrazów, map, które możemy dla swojego użytku pobierać totalnie za darmo! Także idźcie i korzystajcie z tego.

Tutaj macie link do mojej zapisanej kolekcji

Poniżej wrzucam Wam też plik PDF „planszy z motylami” do wydrukowania. Taki wydruk 50×70 nie powinien kosztować więcej niż 20zł 🙂 Dla porównania ceny plansz botanicznych lub z insektami w takich rozmiarach zaczynają się od 80zł w górę.

RP-P-OB-201.438

Plansza z motylami PDF

Do przygotowania będą nam potrzebne:

  1. Nożyczki
  2. Sznurek naturalny
  3. Dwie prostokątne listewki modelarskie – koszt około 4zł (np. takie)
  4. Taśma montażowa dwustronna

IMG_8413kopi

Montaż jest banalnie prosty. Listewki są metrowe, więc dzielimy je na pół, aby otrzymać kawałki po 50 cm. Przyklejamy do nich taśmę montażową, miedzy nimi będziemy przyklejać nasz wydruk. Do górnej listewki mocujemy dodatkowo sznurek dzięki któremu będziemy mogli naszą plansze powiesić na ścianie. Proste?! Myślę, że już bardziej się nie da 😛

Jeśli zrobicie wszystko wg tego opisu otrzymacie taką o to piękną planszę jak na zdjęciu poniżej. Sądzę, że nie odbiega urodą od tych za 100 lub więcej złotych 😉

IMG_8492

IMG_8414

Jeśli ją wydrukujecie i będziecie chcieli mi pokazać jak wygląda u Was, koniecznie oznaczajcie swoje zdjęcia na Instagramie hashtagiem #mrtplanszazmotylami.

Pozdrawiam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s