Wiem, że wiele z Was stoi przed niełatwym wyborem kafli do łazienki. Macie wiele dylematów co z czym łączyć, co będzie do siebie pasowało. Czasami wręcz odrzucacie pewne pomysły, bo przecież położenie kafli to nie wybór koloru na ścianę, będziemy oglądać je codziennie przez kolejne 5 a może i 10 lat. Dlatego boimy się wyjść po za schematy i zaryzykować.
Bardzo często dostaje od Was pytania gdzie ja szukałam inspiracji do naszych łazienek, czym się kierowałam. Podoba Wam się w nich to, że płytki są ciekawe, łazienka ma swój charakter, a jednak są na tyle zachowawcze, że nie wyjdą z mody po paru latach.
Postanowiłam stworzyć Wam wpis z najmodniejszymi płytkami do łazienki, które są na TOP’ie od kilku lat, oraz podpowiedzieć jakie połączenia i kolory sprawdzają się ZAWSZE.
Zapraszam 🙂
1. „Cegiełka” – subway tiles
Możemy wyróżnić dwa rodzaje płytek w kształcie „cegiełki” – matowe proste i błyszczące fazowane.
Cegiełka matowa prosta
Pasują do wnętrz w stylu skandynawskim oraz loftowym. Charakter nadajemy im łącząc je z czarną fugą. Przy takich płytkach świetnie wyglądaja naturlane drewno, czarna armatura i dodatki.
Cegiełka błyszcząca fazowana
Idealnie wygląda we wnętrzach rustykalnych, village, retro czy hampton. Płytka sama w sobie jest bardzo elegancka i stylowa, a dodatki do niej muszą być przemyślane w zależności od tego do jakiego stylu dążymy.
2. Wzory/ patchwork – patchwork tiles
Wybierając płytki we wzory skupiajmy się na tym aby ich kolory były jak najbardziej neutralne. Tak aby w przyszłości można było zmieniać charakter łazienki poprzez zmianę mebli, armatury i dodatków. Płytki te idealnie łączą się z „cegiełką” lub betonem. Pasują do stylu skandynawskiego, loftowego i retro.
3. Heksagony – hexagon tiles
Te kafle będą fajnym urozmaiceniem w spokojnych czarno – białych łazienkach, a ich kształt będzie zwracał uwagę i nada indywidualny charakter całemu wnętrzu.
4. Marmur – marble tiles
Płytki marmurowe to dopiero wschodzący trend wśród projektantów. Ich elegancki wygląd i stylowy charakter nie tylko pasuje do stylu „pałacowego” czy „rococo”. Marmur pięknie wygląda w towarzystwie drewna, białej ceramiki i czarnego metalu. Dzięki temu, że marmurowe płytki mogą dużych rozmiarów, z daleka nie widać ich łączenia i tworzą jedną całość.
5. Beton – concrete tiles
To chyba jedne z najbardziej neutralnych propozycji. Możemy łączyć je dowolnie z drewnem, płytkami we wzory oraz złotymi i czarnymi dodatkami. Nie tracąc przy tym ich bezpiecznej formy.
W następnym poście pokaże Wam dokładnie obie moje łazienki oraz opisze co kierowało mną przy ich urządzaniu 🙂